Első tavaszi hazai bajnoki mérkőzésén pénteken este a Tatabányát fogadta a Ceglédi KK SE a Gál József Sportcsarnokban. A tabella harmadik helyezettje ellen sem vallott szégyent a Cegléd. Hatalmasat küzdöttek a fiúk, akik a 32. percben még vezettek is egy pici góllal, majd föléjük kerekedett a hosszabb paddal rendelkező Tatbánya. Pallag kezdett a kapuban, ma nem ment neki úgy, mint Dabason, de Mojszilov remek formában állt a helyére. Nehezen tudták feltörni a vendégek a Cegléd kiváló védekezését, majd az első játékrészben két gólt szerző jobb szélső Pásztor Ákos lövése hatszor is utat talált a hazai kapuba. A nagy iramú meccs  hajrára elfáradtunk és újra szót kell ejtenünk a játékvezetésről is, mert a második félidő derekán elképesztő támogatást adtak a Tatabányának. Végül kikaptunk, de bizakodva nézhetünk a fontos meccseink elé, mert van csapatunk, akik Jakab László edző irányításával jól és harcosan küzdenek.

CEGLÉDI KK SE – GRUNDFOS TATABÁNYA 22 – 26  (10-10)

CEGLÉD: Pallag – Juhász 2, GRBOVICS 5 ,Lászlai 4, Borsos 2, Radovics 4 ,RADNIC 5(2), Csere: MOJSZILOV (kapus), Szabó, Megyeri, Tóth, Edző: Jakab László

TATABÁNYA: IANCU – Vujovics 1, Bozovics 3, SZÖLLŐSI SZ. 4 ,Juáhsz 1, Vrankovics 3 ,PÁSZTOR 8, Csere: Székely. (kapus), Ilyés 1 ,Dénes ,Harsányi 1, Rosta, Szöllősi B. 3, Sipos 1, Edző: Matics Vladan

Cegléd, 750 néző. V: Bíró, Kiss

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2-2, 14. p.: 4-5, 18. p.: 4–8, 22. p.: 6-8, 28. p.: 9-9, 32. p.: 11-10, 43. p.: 15–20, 54.p.: 19-24

Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Hétméteresek: 2/2, ill. 1/0

MESTERMÉRLEG:

Jakab László: – A közönségnek tetszetős ,hajtós meccs volt. A második félidő végére elfáradtunk, mert sokat nem, tudtam cserélni. Jól küzdöttünk és azért melózunk, hogy majd a mostaninál gyengébb ellenféllel szemben nyerni tudjunk. Gratulálok a Tatabányának, mert nagyon jó mérkőzést játszottunk.

Matics Vladan: – Ez igazi kemény férfi munka volt. Kellemetlen ellenfél a Cegléd az agresszív védekezésükkel. Az utolsó pillanatig harcoltak, amihez meg is kapták a támogatást a szurkolóiktól. Az első félidőben sok ziccert hibáztunk, Mojszilov fantasztikusan védett, de megérdemelten nyertünk. Gratulálok a Ceglédnek ,nagyon korrekt meccs volt!