A férfi kézilabda NB I 7. fordulójának pénteki játéknapján a Gyöngyöst fogadta a Ceglédi KK SE a Gál József Sportcsarnokban. A szezon kezdetekor még egyik csapat szimpatizánsai sem gondolták, hogy ez a mérkőzés igazi alsóházi rangadó lesz, a vesztes ugyanis a kiesők közvetlen közelébe sodródott. A vendégek jobban kezdték a meccset, ennek megfelelően a tizenegyedik percben már 6-2-re vezettek az ezer sebből vérző Cegléddel szemben. A Ceglédi KK SE-nek még időben sikerült javítaniuk a védekezésen, előbb kiegyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Mindkét csapat nagyot küzdött, de sokat hibáztak, felváltva vezettek egy-egy góllal, majd a végjátékban a Cegléd meg tudta tartani a vezetést és nagyon fontos győzelmet szerzett.

CEGLÉDI KK SE – B.BRAUN GYÖNGYÖS 24 – 22 (12-12)

CEGLÉD: Mojsilov – Hódi 2, Elezovic 2, Radnic 3, Szabó 2, BORSOS 3, Radovic 3, Csere: Pallag (kapus), Juhász 2, Dávid, Perisic 3(1), Tóth K., LÁSZLAI 4, Edző: Nagy Károly

GYÖNGYÖS: Hudák- NÉMETH 6(1), Duris 4, Mikita, Martins 3, MARKEZ 5 , Gábori 2, Csere: Holló(kapus), Lele 2, Kovacsics, Edző: Konkoly Csaba

Cegléd, 650 néző. V: Hargitai, Markó

Az eredmény alakulása. 5. perc: 0-2, 11. p.: 2-6, 16. p.: 6-7, 28. p.:11-12, 41. p.:17,-16 49. p.:20-19, 55. p.:23-21

Kiállítások: 8, ill. 12 perc

Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1

MESTERMÉRLEG:

Nagy Károly: – Alacsony színvonalú, de hatalmas csata volt. Alapvetően a szívünk vitt bennünket győzelemre, játékunk már nem volt, játékosaim már nem voltak.

Konkoly Csaba: – Óriási akarattal küzdöttünk, de sajnos döntő technikai hibákat vétettünk a végjátékban.