A férfi kézilabda Liga Kupa első fordulójában szombat este itthon lépett pályára a Ceglédi KK SE.  A vendég Mezőkövesd elleni mérkőzésen mindkét csapat hullámzó játékot produkált. A Cegléd az első félidőben 5-8-ról jött fel 10-10-re, majd a második játékrészben 18-21-ről fordított 23-21-re, mégis a vendégek örülhettek a lefújáskor. A hazai csapatból Grbovic és Lászlai válogatott program miatt, Tóth N. pedig sérülés miatt hiányzott. Nagy Károly vezetőedző értékelése:

– Alapvetően jó mérkőzést játszottunk, végig nyílt volt. A második félidőben feljavult a kapus teljesítményünk, voltak győzelmi esélyeink ,de megint türelmetlenek voltunk, gyengén védekeztünk. Bizonyos emberek alkalmatlanak a védekezésre…

Ceglédi KK SE – Mezőkövesdi KC 28 – 29 ( 14 – 16 )

Ceglédi gólok: Szabó 5, Müller 3, Gidai 3, Lepsényi 3, Andjelic 3, Perisic 3, Hódi 2, Borsos 2, Megyeri 2, Bíró 2

Cegléd, 500 néző

Vezette: Baranyai N., Baranyai Zs.

Az eredmény alakulása: 12.p.: 4-7, 17.p.: 9-8, 28.p.: 13-15, 37.p.: 16-20, 16.p.: 23-21, 25.p.: 26-25

Kiállítások: 4 ill., 4 perc

Hétméteres: 0/0 ill., 3/1