Nagyon fontos meccset nyert a Ceglédi KK SE a férfi kézilabda NB I. 23. fordulójának egyetlen pénteki találkozóján. A szurkolók kitartottak a kiesés ellen küzdő csapat mellett és ezt meg is hálálták a fiúk. Igaz, az első öt percben ráijesztett a vendég FTC a házigazdára, de 0-3 után már motiváltan és jól játszott a csapat védekezésben és támadásban is. Nyertünk, ami elengedhetetlen volt a bennmaradás esélyének megmaradásához, de a sorsunk a Mezőkövesd és az ő ellenfelei kezében van… Hajdu a 25. percben rosszul lett, mellkasi fájdalmakra panaszkodott, Dr Elekes Csaba kivizsgálásra a kórházba vitette, állapotáról nincs hírünk, jobbulást kívánunk!

CEGLÉDI KK SE – FERENCVÁROSI TC 33 – 26 (15–12)

CEGLÉD: Tamási – Davidovic 6(4), Juhász 2, Vuckovic 1, Hajdu 1, Spekhardt, Schäffer 1, Csere: MOJSILOV (kapus) GÁBOR 7, Lászlai 2, POCSAI 7(4), Müller 1, Mikita 2, Hódi 3 Edző: Nagy Károly

FTC: Zernovic 1 – HOLDOSI 5, Objonikidze 1, Debreczeni 3, Andjelics, ANCSIN 5(2), Imre 1, Csere: Mijatovics (kapus), Schuch, Prainer 2, Lukács 3, Pordán 1, Kovacsics 3, Pálos 1, Szakály,Edző: Horváth Attila

Cegléd, 700 néző. V: Altmár, Horváth

Az eredmény alakulása. 4. perc: 0-3, 7. p.: 3-3, 16. p.: 7-6, 24. p.: 12-10, 36. p.: 16-16, 42. p.: 21-17, 47. p.: 25-18

Kiállítások: 12, ill. 6 perc

Hétméteresek: 9/8, ill. 2/2

MESTERMÉRLEG:

Nagy Károly: – Küzdelmes mérkőzés volt, mindkét csapat játékost veszített, mi jobban akartuk ezt a sikert. A nyitott védekezésünk jól működött és a támadásainkban már néha megcsillant egy kis értelem.

Horváth Attila: – Küzdöttünk, de fej nélkül nem lehet, nagyon sok hibával játszottunk. A bírói felfogás ellen sem tudtunk mit kezdeni, nem tudtunk alkalmazkodni hozzá. Nem először kapunk ilyen játékvezetői fújást, sajnos ez van…