A K&H Férfi Kézilabda Bajnokság rájátszásának szerdai játéknapján a Plert fogadta a Ceglédi KK SE a Gál József Sportcsarnokban. Nem ment jól a ceglédi gépezet az első félidőben. Abban a játékrészben hat kapufát lőtt a csapat, Abramovic csupán egy lövést hárított és a máskor gólerős Perisic egyszer sem tudta bevenni a vendégek kapuját. A második félidőre feljavult a támadó játék és nagyot küzdve, folyamatosan csökkent a Pler öt gólos előnye, sőt az 59.percben már egy góllal a Cegléd vezetett. A Pler büntetővel egyenlített, majd húsz másodperccel a vége előtt egy elhibázott ceglédi támadásból még egy lerohanás gólt is tudtak lőni, amivel megnyerték a találkozót.

CEGLÉDI KK SE – PLER-BUDAPEST  29 – 30 ( 12 – 16  )

CEGLÉD: Abramovic – BÍRÓ 8/4, LEPSÉNYI 7, Sipeki, Tóth N., Grbovic 4, Országh 4, Cserék: Bősz (kapus), LÁSZLAI 6, Perisic, Andelic, Megyeri,  Edző Kökény István

PLER: Kránitz -, Radjenovic 4/2, LÓKODI 4, Benmiloud 2, BAKOS 4, LEIMETER 9, Bujdosó 2, Cserék:Tóth N. (kapus), Mikita 3, Sinkovits, Kocsi, Oláh T. 1, Nagy Sz. 1, Edző Hutvágner István

Cegléd 750 néző, vezette: Andorka, Hucker

Az eredmény alakulása: 6.p.: 3-3, 12.p.: 3-6, 17.p.: 4-9, 24.p.: 8-13, 34.p.: 14-17, 41.p.: 18-21, 48.p.: 21-24, 50.p.: 23-24, 59.p.: 29-28, 60.p.: 29-30

Kiállítások: 6 ill. 14 perc

Hétméteresek:5/4 ill 3/2

MESTERMÉRLEG:

Kökény István: Végig vezetett a Pler, de szokásunkhoz híven fel tudtunk állni és a végén mi támadtunk a győzelemért. Egy buta hibát követően még a Pler tudott egy gólt szerezni. Nem csak a végjátékra kell kiélezni a történetet, mert olyan és annyi védekezési hibánk volt és a hálóőreink is olyan rossz napot fogtak ki, amivel nagyon nehéz meccset nyerni.

Hutvágner István: 58 percig vezettünk, majd átvette a vezetést a Cegléd. Egy kis szerencsével, de vissza tudtuk hozni a meccset. X-es mérkőzés lett a végére, de talán ők rontották el az utolsó buta kapura lövésükkel. Mi örülünk, mert nekünk nagyon jól jönnek a pontok és továbbra is harcban vagyunk a bennmaradásért.