17-én szombaton a Budakalász csapatát fogadta Abonyban a Ceglédi KK SE. Sajnos a 20. forduló sem hozta meg a régóta várt ceglédi pontszerzést, a vendégek végig vezetve nyertek, a Cegléd pedig egyelőre három pontos hátrányban áll a bennmaradó helytől. A Nemzeti Sport tudósítása:

CEGLÉDI KKSE–BUDAKALÁSZ KZRT 22–27 (9–15)

Abony, zárt kapuk mögött. V: Horváth P., Marton

CEGLÉD: Kránitz – Pásztor Á. 1, Kállai, Németh B. 2, Teleki 3, Juhász K. 1, Szepesi I. 1. Csere: Tamási (kapus), Kiss R. 2, ZAKICS 6, Gyene 5 (4), Mazák, Vranac 1, Spekhardt, Hnidák, Edző: Nagy Károly

BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú, I. PERISICS 8 (4), Dávid M., Rotim 1, Radnic 2, Holpert 2. Csere: Boros (kapus), Tyiskov 1, KONCZ 9, Nagy N. 1, Prokop 2, Kiss B. 1, Ceranic. Edző: Csoknyai István

Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–3. 13. p.: 4–8. 20. p.: 6–12. 24. p.: 8–14. 35. p.: 10–18. 42. p.: 12–22. 48. p.: 16–23. 55. p.: 17–25

Kiállítások: 10, ill. 14 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 7/4

MESTERMÉRLEG

Nagy Károly: – Jól felkészített csapattal találkoztunk, az ellenfél tudta, hogy a távoli zónákból szinte veszélytelenek vagyunk, folyamatosan lesáncolt. Bután kézilabdáztunk, nem ezt akartuk, nem ezt gyakoroltuk, de ami a legfájóbb, a Budakalász sokkal jobban akarta a győzelmet, mint mi. A második félidőben hiába próbálkoztam mindennel, esélyünk sem volt a két pontra.

Csoknyai István: Hosszú sorozatot törtünk meg, mert ezt megelőzően legutóbb március harmadikán nyertünk. Ötven percig azt játszottuk, amit elterveztünk, a hajrában viszont rengeteget hibáztunk, feleslegesen eladtuk a labdákat, a védelmünk sem volt olyan feszes, mint előtte. Nagyobb arányban győzhettünk volna, de most ezzel is elégedett vagyok.