Kedden este hazai pályán játszotta harmadik Liga Kupa mérkőzését a Ceglédi KK SE, akik meglehetősen hiányosan voltak kénytelenek játszani. Perisic, Andjelic, Grbovic, Tóth N., Mojszilov és Megyeri játékára sem számíthatott Nagy Károly vezetőedző. Mindkét csapat hullámzó játéka mellett a vendég Vác a találkozó nagy részében vezetni tudott, sőt hat gól is volt az előnyük, melyet lassacskán le tudott dolgozni a Cegléd. A hazaiak az utolsó negyedórát 11-6-ra hozták, melyből Bíró Balázs hat találattal vette ki a részét. Összességében megérdemelten szerezte meg első Liga Kupa győzelmét a Ceglédi KK SE.

Ceglédi KK SE – Váci KSE 27 – 26 ( 9 – 14 )

Cegléd: Pallag – Lászlai 1, Tóth K. 4/1, Borsos 5, Dávid, BÍRÓ 6, Gidai 4/1 Cserék: Bősz (kapus), HÓDI 4, Fiar, Müller 1, Imregi, Vezetődző Nagy Károly

Vác: Idriss – Császár 1, Pavlovics 2/2, Petar 2, Lendvay 1, CHYCHYKALO 6, Vasic 4/1, Cserék: Vitáris (kapus), Tyskov , Törteli 3, Koller 3, Ménfői 3, Czene 1/1, Simkó, Vezetőedző Gúnya Péter

Cegléd, 300 néző, vezette Sándor, Szabó

Az eredmény alakulása: 4.p.: 1-0, 8.p.: 1-3, 13.p.: 5-4, 23.p.: 7-11, 28.p.: 7-13, 37.p.: 13-17, 40.p: 16-18, 51.p.: 21-21, 52.p.: 21-23, 58.p.: 25-25

Kiállítások: 0, ill. 12 perc

Hétméteres: 3/2, ill. 6/4

Nagy Károly: – A célnak megfelelő volt a mérkőzés. Az első félidő közepéig jól tartottuk magunkat. Vezettünk, majd volt egy rövidzárlat és látszott, hogy nem esünk át a holtponton. A Vác leindított minket, könnyű gólokat lőttek, átvették a vezetést és a közönség nagy része úgy is gondolta, hogy nekünk véget ért a mérkőzés. A második játékrészben okosabban játszottunk, agresszívabban védekeztünk, többet cseréltünk és mindenki hozzátett. Nagyon büszke vagyok a fiúkra, ez egy nagy győzelem volt.