A férfi kézilabda NB I. 10. fordulójában elmaradt mérkőzését pótolta szombaton Tatabányán a Ceglédi KK SE. A Cegléd megrángatta a jóval esélyesebb tigrisek bajszát. Az utolsó 10 percre csupán egy gólos hazai előnnyel futottak a csapatok, majd érvényesült a papírforma. A Nemzeti Sport tudósítása:

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CEGLÉDI KKSE 27–22 (14–11)

TATABÁNYA: WYSZOMIRSKI – Molnár B. 1, Győri M. 1, Juhász Á. 4, DEBRECZENI 5, Ancsin 1, HORNYÁK B. 7
Csere: Konecny (kapus), Ilyés, Zdolik 2, Nemes R. 1, BALOGH ZS. 5 (3)
Megbízott edző: Sibalin Jakab

CEGLÉD: KRÁNITZ – Gyene 3 (2), JUHÁSZ K. 4, Mazák 2, Teleki 2, NÉMETH B. 5, Pásztor Á. 1, Csere: Kiss R. 3, Szepesi I. 1, Kállai, Vranac 1, Zakics
Edző: Nagy Károly

Tatabánya: zárt kapuk mögött. V: Altmár K., Horváth M.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 16. p.: 10–6. 21. p.: 11–8. 25. p.: 13–8. 38. p.: 18–12. 46. p.: 20–18. 50. p.: 21–20. 56. p.: 26–21

Kiállítások: 8, ill. 8 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2

MESTERMÉRLEG

Sibalin Jakab: – Óriási erőbedobásra késztetett minket a Cegléd, de erre is számítottunk. A sorozatterhelés miatt mutatkoztak a fáradtság jelei rajtunk. Vannak hiányzóink is, különösen a széleken nehéz változtatni, és nem tudtunk kellően frissíteni. Ebben az erőltetett menetben nincs idő a regenerálódásra.

Nagy Károly: – Úgy készültünk, hogy ne szenvedjünk megalázó vereséget, ám voltak szakaszai a mérkőzésnek, amikor kifejezetten jól játszottunk. Sok játékosunk a covidból jött vissza, és ennyit bírtak, a végén a nagyobb rutin bizonyult döntőnek. Mi már április közepére koncentrálunk, akkor dőlhet el a bennmaradásunk.