A labdarúgó NB II őszi záró fordulójában Békéscsabára látogatott a Ceglédi VSE. A csapat kétgólos félidei vezetés után kikapott és az utolsó előtti helyről várja a tavaszt. Kőházi Ádám tudósítása:

Nagyon jól kezdődött a mérkőzés a számunkra, Szabó Viktor megszerezte a vezetést, majd egy Tóth Milán elleni szabálytalanság után Albert Ádám értékesítette a büntetőt, így 2:0-ra vezettünk. Az első játékrész további részében még több lehetőséget alakítottunk ki, amiből aztán sajnos nem sikerült újabb gólt szerezni. A hazaiaknak azonban egy lehetősége sem akadt, egészen a félidő végéig, amikor Horváth védett nagyot egy középre fejelt labdánál. A második félidőben várható volt, hogy ránk fog rontani a Békéscsaba, ez meg is történt és sajnos nagyon gyorsan szépíteni is tudtak, miután egy mentési kísérletnél saját játékosunk fejéről került a kapuba a labda. Ezután természetesen tovább rohamozott a Békéscsaba, Horváth nagy védései tartották meccsben a csapatot. Sajnos a kitámadó Békéscsabát nem tudtuk eredményesen megkontrázni, így végül meg is fordították a mérkőzést. Három kettes hazai vezetésnél ismét meccsbe kerültünk és nekünk is megvoltak a lehetőségeink, de egy ellentámadás után a Békéscsaba eldöntötte a mérkőzést, amit végül 4:2-re vesztettünk el.

A Nemzeti Sport tudósítása:

Alaposan ráijesztett a Cegléd a Békéscsabára, mivel a szünetig Szabó Viktor és Albert Ádám góljaival már 2–0-ra vezetett a Viharsarokban. A lila-fehérek trénere, Zoran Szpisljak azonban a szünetben váltott, a középpályás Spitzmüller István helyett Urbin Pétert küldte pályára, a rutinos, 32 éves csatár pedig meghálálta a bizalmat, hiszen – Nánási Krisztián öngólja után – huszonhét perc alatt mesterhármast szerzett. A támadó kétszer lövésből, egyszer fejesből talált be, így nyerőembernek bizonyult. A csabaiak hátránya csak két pont a feljutást érő második helyen álló Soroksárral szemben, míg a Cegléd kieső helyen zárja az idényt.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–CEGLÉDI VSE 4–2 (0–2)

Békéscsaba, 608 néző. Vezette: Vízer Roland (Márkus Péter, Berényi Ákos)

BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Bagi, Fehér Zs., Szélpál N., Juhász Gy. (Birtalan, 30.). – Bényei, Spitzmüller (Urbin, a szünetben.), Nagy I., Fabio – Pilán, Gránicz (Tóth D., 90.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak

CEGLÉD: Horváth G. – Valkovszki, Nánási, Albert I., Farkas A. – Tóth L. (Peres, 80.), Asztalos (Horváth B., 75.), Csordás Sz., Szkunc (Babolek, 56.) – Albert Á., Szabó V. Vezetőedző: Krecska János

Gólszerző: Szabó V. (0–1) a 13., Albert Á. (11-esből, 0–2) a 21., Nánási  (öngól, 1–2) az  50., Urbin (2–2) a  61., Urbin (3–2) a 77., Urbin (4–2) a 88. percben

Zoran Szpisljak: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, több apróbb hibát elkövettünk, s kétgólos hátrányba kerültünk. Nem az ellenfél dominált, inkább „csak” okosan játszott az első félidőben. A fordulás után megmutatta a csapat az igazi arcát, nem pánikolt, hanem jól játszott, rúgott négy gólt, és fordított.

Krecska János: – Vérlázítónak és megalázónak tartom egyes játékosok felsőbbrendűségét. Amíg a vezetők, az edzői stáb és a játékosok zöme megfeszül a pályán a pontokért, a pótolhatatlanoknak hitt labdarúgók edzőmenesztő küldöttsége felkereste a Nemzeti Sportot és az elnökségünket, hogy megbuktassa a szakmai stábot. Ahol ez megtörténik, ott nagy a baj. Jó lenne, ha ezek a játékosok a saját teljesítményükkel és lelkiismeretükkel igyekeznének elszámolni. (A Nemzeti Sport nem tud a megkeresésről – NS.szerk.)