Szombaton hazai pályán játszotta le idei utolsó bajnoki mérkőzését a Ceglédi VSE. A Békéscsaba nem akart semmit a véletlenre bízni Cegléden, és már nagyon korán kétgólos előnybe került. Előbb Király Patrik lőtt közelről gólt egy jobb oldali beadást követően, majd néhány perccel később már előkészítőként vállalt magára fontos szerepet, hiszen az ő beívelését követően szerzett gólt Szilágyi Péter. A második félidőben csak egyetlen találat született, azt is a Békéscsaba szerezte Bagi István jóvoltából. Ezzel eldőlt, hogy a Cegléd biztosan a 13. helyen telel.

CEGLÉDI VSE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–3 (0–2)
Cegléd, 300 néző. Vezette: Botló Béla (Vígh-Tarsolyi Gergő, Máyer Gábor)
CEGLÉDI VSE: Tóth Z. – Vattai, Albert I., Makrai, Szala – Markó (Kormos, 71.), Dóczi, Koncz, Farkas I. (Majoros, 32.), Szabó D. (Teixeira, 64.) – Koós
BÉKÉSCSABA: Póser – Balogh M., Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Borbély, Bagi, Birtalan B. (Berki, 80.), Király P. – Szilágyi P. (Lőrinczy, 83.), Kertész (Balázs R., 89.)
GÓLSZERZŐ: Király P. (0–1) a 9., Szilágyi P. (0–2) a 14., Bagi (0–3) a 79. percben
SZABÓ ISTVÁN, a Cegléd vezetőedzője: – A korán kapott gólok keresztülhúzták számításunkat. Futottunk az eredmény után, s ez a játék már egyértelműen a Békéscsabának kedvezett. A vendégek megérdemelten győztek.
ZORAN SZPISLJAK, a Békéscsaba vezetőedzője: – Biztos győzelmünk ellenére izgalmas mérkőzést játszottunk a nehéz talajon. A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, majd a szünetet követően kétgólos előnyünk birtokában ellenfelünket olyan távol tartottuk a kapunktól, ahol már nem volt veszélyes.