A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Szegedet látta vendégül a Ceglédi KK SE. A sztárokat felsorakoztató vendégek ellen nem vallott szégyent a sérülésektől tizedelt, remekül küzdő Cegléd.

CEGLÉDI KK SE – MOL-PICK SZEGED  23 – 35 (10–20)

CEGLÉD:PALLAG – Lászlai 1, ANDJELICS 12(1), Tóth N., Bíró 2, Perisics 3, Megyeri 1, Csere: Bősz, Mojsilov (kapusok), Müller 1 ,Hódi 2, Dávid, Fiar, Imregi 1, Edző: Nagy Károly

SZEGED: Sierra – SOSTARIC 10, Goncalves 1, Blazevics ,Gorbok, KALLMAN 3, Skube 1, Csere: Kastelic (kapus), Zubai 1, Balogh 5(4), Gaber 2, BODÓ 4, Bóka 1, Obranovic 4, Rodriguez 3, Buntic, Edző: Carlos Pastor

Cegléd, 1000 néző. V: Hargitai, Markó

Az eredmény alakulása. 9. perc: 4-6, 20. p.: 7-14, 42. p.: 13-26. 51. p.: 20-30.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc

Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4

Nagy Károly: – Gratulálok a Szegednek és tiszta szívből kívánom ,hogy a bajnokságban, a Magyar Kupában és a BL-ben is jól szerepeljenek. Nagyon kevesen vagyunk, megint bebizonyosodott, hogy lövők nélkül is nehéz kézilabdázni, de beállós nélkül képtelenség ,ez meghatározta az első félidőt. egy elfogadható eredményt értünk el és senki sem sérült meg…

Carlos Pastor: – Szeretnék gratulálni a Ceglédnek, mert ebben az idényben jól játszanak! Sok sérült játékosuk van és tudom, hogy ellenünk így nehéz játszani. Ez volt a héten a negyedik meccsünk, az volt a célunk, hogy ne legyen sérültünk és hogy mindenki tudjon játszani. Kevesebbet játszottak a kisebb sérülésekkel bajlódók és a fáradtabb játékosok. Készülünk a következő hétre, a Magyar Kupára.

Hódi Lóránd: – Gratulálok a Szegednek, sok sikert kívánok nekik a továbbiakban. Jól küzdöttünk, a sok hibával tarkított első félidő után a másodikban összeszedtük magunkat ,ennyire telt egy Szeged ellen.

Sostaric Mario: – Ma nagyon jól védekeztünk ,abból tudtam sok gólt szerezni. A legfontosabb, hogy a heti negyedik meccsünket úgy játszottuk le, hogy nem sérült meg senki. Készülünk a következő hétre.