A férfi kézilabda Magyar Kupa IV. fordulójában szerdán este a Balatonfüredet fogadta a Ceglédi KK SE a Gál József Sportcsarnokban. Rég nem látott remek formában játszott a Cegléd. Kiválóan védekeztek a hazai fiúk, pedig a Füred komoly munkára kényszerítette őket, mert a találkozó elejétől szinte végig kapus nélkül, hét mezőny játékossal támadtak. A 9. percre három gólos előnyt szereztek a vendégek, de a Cegléd a szünetre megfordította a meccset, sőt hárommal mi vezettünk még a 46. percben is. Valahogy a Füred elleni mérkőzések nélkülözhetetlen velejárójává vált, így ma sem maradt el a játékvezetők vendég támogatása. Összességében a kupa búcsú ellenére dicséret illeti a csapatot, mert nagyon mélyről kellett újra épülniük. A gyakorlatilag végig emberhátrányos védekezés a hét gólos beállós Topic semlegesítésének kivételével jól működött, Pallag a 14 hárításával parádézott a kapuban, kiharcoltunk hét büntetőt, melyekből hatot értékesíteni is tudtunk. A Ceglédi KK SE ezzel kiesett a Magyar Kupából, de a látottak alapján joggal bizakodhatunk még bajnoki sikerekben.

Ceglédi KK SE – Balatonfüredi KSE 25 – 26 ( 13 – 10 )

Cegléd, 400 néző, vezette Bacs, Bóna

Cegléd: PALLAG – Lászlai, Juhász 1, BORSOS 7/2, GROBOVIC 4 , Radovic 6/4, RADNIC 4, Csere: Mojsilov(kapus), Tóth, Szabó 2, Megyeri, Hódi 1, Vezetőedző Jakab László

Balatonfüred: Fazekes – Bóka 4, Szita, Debreczeni, TOPIC 7, KASPAREK 6, HORNYÁK 8/2, Csere: Bősz (kapus), Németh, Karvatski, Semenov 1, Varsandán, Vezetőedző Csoknyai István

Az eredmény alakulása: 3.perc 2-2, 9.p.: 2-5, 20.p.: 8-8, 29.p.: 12-9, 38.p.: 16-14, 46.p.: 21-18, 51.p.: 21-20, 55. p.: 22-23

Hétméteres: 7/6, ill. 4/2

Kiállítás: 10, ill. 8 perc

Jakab László edző: Remekül küzdött a csapat, kis hibákon múlt a siker. Remélem hasonló játékot tudunk hozni Dabason is. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy mellettünk állnak. Gratulálok a csapatomnak!