A férfi kézilabda NB I 11. fordulójában vasárnap este a Gyöngyöst fogadta a Ceglédi KK SE. Remek első félidőt és egy álomba illő másodikat láthatott a Gál József Sportcsarnokba kilátogató 850 szurkoló. Az első játékrészben Pallag, majd a 40. perctől Bősz védett parádésan, de rég nem látott remek formában, motiváltan és magabiztosan játszott szinte az egész ceglédi csapat. Először az 55. percben számolhatott rá a publikum a vendégekre, de a különbség még ezután is nőtt.  Ma más dimenziókban kézilabdázott a Ceglédi KK SE.

CEGLÉDI KK SE – B.BRAUN GYÖNGYÖS  36 – 24  (15–13)

CEGLÉD:  PALLAG –  Gidai 2, GRBOVICS 7, Tóth N., Borsos 2,  Lepsényi 1, Lászlai 1 Csere: BŐSZ (kapus), BÍRÓ 5, Perisics 8(3), Szabó B., ANDJELICS 7, Müller 1,  Hódi 2, Megyeri, Tóth K., Edző: Nagy Károly

GYÖNGYÖS: Ivanisevics – Németh 1, Lele 3 (1), Hegedűs 3, Juhász 4, REZNICSEK 6, Országh 1 Csere: Hudák (kapus), Mikita, Sipeki 2, Kovacsics 1, Duris, Rasics 1, Urbán 2, Mester Edző: Debre Viktor

Cegléd, 850 néző. V: Bacs, Bóna

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2-2. 9. p.: 4-3. 13. p.: 5-6. 17. p.: 8-7. 25. p.: 13–9. 37. p.: 21-15. 50. p.: 29-20

Kiállítások: 16, ill. 10 perc

Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1

MESTERMÉRLEG:

Nagy Károly: – A második félidő közepén megtáltosodtunk, nekünk minden bejött, az ellenfelünknek semmi. Irreális nagy különbséggel nyertünk, nagyon örülök neki, de ez ilyen szerencsés nap volt.

Debre Viktor: – A Cegléd ma mindenben felül múlt minket, azért lett ilyen az eredmény. Ma nem ismertem rá a csapatomra, nem tudok mást mondani…

Hegedűs Márk: – Eddig 22-24 gólokat kaptunk a mai 36-al szemben, ezt nem engedhetjük meg magunknak! Támadásban ötlettelenek voltunk és ha el is jutottunk lövő helyzetig, az ellenfél kapusai jól védtek .

Bíró Balázs: – Egy sebességi fokozattal gyorsabban játszottunk ma, mint a Gyöngyös. Persze, mi  hazai pályán szeretnénk mindig iramot menni, de ez egy irreális különbség, ennyi nincs a két csapat között. Helyén kell kezelni, mert ugyanúgy két pontot kapunk, mintha kettővel nyertünk volna. Iszonyatosan megfutottuk a második félidőt és szerencsére minden bejött. Megyünk tovább, mert még van három fontos meccsünk karácsonyig.