Bár a Ceglédi KK SE már játszott egy mérkőzést Szegeden, mégis  az első forduló találkozóján léptek pályára pénteken este a férfi kézilabda NB I-ben, ahol a szezon első hazai meccsén az újonc FTC-t látta vendégül a Gál József Sportcsarnokban. Az az első percektől látszódott, hogy a CKK SE jelenleg érettebb és jobb csapat a Fradinál, a különbség mégis csak a második játékrész közepétől domborodott ki igazán, majd a vége előtt néhány perccel már rá is számolt a szép számú szurkolósereg a vendégekre.

CEGLÉDI KK SE – FTC  34 – 24 (15 – 12)

CEGLÉD: PALLAG – Lászlai 2, GROBOVIC 6, Borsos 3, Juhász 3, RADOVIC 7(1), Megyeri, Csere: Mojsilov (kapus), PERISIC 8(1), Radnics, Tóth K., Elezovic, Hódi 4, Dávid, Szabó, Csapi 1, Edző: Nagy Károly

FTC: ZERNOVIC – Pálos 1, Pál 1, Pordán 3, Grebenár 2, Marczinkó 3, Bujdosó 4(1), Csere: Tuba (kapus), Bakos, Bali 1, Oláh 3, KOCSI 3, Rédai 1, Benis, Nagy M. 2(2), Mikita, Edző: Adorján Gábor

Cegléd, 800 néző. V: Andorka, Hucker

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3-1, 12. p.: 6-4, 20. p.: 10-8, 25. p.: 12-9, 33. p.: 18–12, 48. p.: 26-19, 55. p.: 32-22

Kiállítások: 16, ill. 8 perc

Hétméteresek: 3/2, ill. 6/4

MESTERMÉRLEG:

Nagy Károly: – Idegesen játszottunk az első hazai meccsünkön és csak a második félidő elején tudtuk megroppantani a Fradit. Egyszer még visszajöttek a meccsbe, amikor védekezést váltottunk és a végén már mindenkinek játéklehetőséget tudtam biztosítani.

Adorján Gábor: – Csak kevés jó periódusunk volt ,ami azt eredményezte, hogy csúnyán elvertek minket. Át kell állítani a fejeket, nagy tragédia nincs, Cegléden ki lehet kapni az első fordulóban, de nem így.