A férfi kézilabda NB I 5. fordulójából előrehozott találkozóra Komlóra utazott a Ceglédi KK SE. Az M4 sport által közvetített meccsen a Cegléd hullámzó játék mellett remekül küzdött, többször is felzárkózott a már elhúzó hazaiaktól, sőt a második játékrészben volt olyan tíz perc, amit 6-1-re nyerni tudtak, de az egyenlítés egyszer sem sikerült.

Sport36-Komló –Ceglédi KK SE 31 – 27 (18 – 14)

Komló, 800 néző. V: Bonifert, Oláh

CEGLÉD: Tamási – Pocsai 6(1), Zobek 1, Campar 2, Vuckovic, Juhász 2, Hódi 2 Csere: Mojsilov 1, Koncz (kapusok), Gábor 2, Hajdu 6, Radnic, Szabó 3, Lászlai 2

Az eredmény alakulása. 7. perc 5-1. 13. p. 7-5. 17. p. 11-6. 21. p.12-10. 29. p. 15-14. 36. p. 21-15. 48. p. 28-20 57.p 29-26

Kiállítás: 12, ill. 6 perc

Hétméteres: 1/1, ill. 2/1

Jakab László vezetőedző: – Azt beszéltük meg a mérkőzés előtt, hogy nem engedjük el gólokkal a Komlót. Sajnos ez nem sikerült. Amikor védekezést váltottunk, akkor tudtunk csak feljönni. Az első félidő végén egy gólra felzárkóztunk, de volt két kiállításunk, akkor a Komló ismét el tudott húzni 4 góllal. A második félidőt érthetetlen okok miatt ismét csak álmosan kezdtük. Amikor már 8 volt közte, akkor éreztünk rá, hogy erősebben kellene védekeznünk. Az a bajunk, hogy nagyon nagyok a hullámvölgyek a játékunkban, látszik, hogy még rutintalanok vagyunk. A Komló ezzel szemben évek óta együtt játszik, jó játékosokból áll. Amennyi technikai hibát vétettünk, azt egyetlen csapat sem tudja elviselni. Közönségszórakoztató mérkőzés volt, sajnos a végeredmény nekünk nem kedvező, de a harcosságot a srácoknak megköszöntem. Gratulálok a Komlónak!