Ahogy az várható volt, hatalmas csatát hozott a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapjának ceglédi mérkőzése, melyen a még kieső helyen álló Vác csapatát fogadta az őket hat ponttal megelőző Ceglédi KK SE. A vendégeknek minden megszerzett pont az életüket jelenti a bennmaradásért vívott csatában, míg a Cegléd legfontosabb célja a két csapat közti megnyugtató távolság megtartása volt. 40 percig fej-fej mellett ment a két együttes, amikor megakadt a hazai gépezet. A Vác kitudta használni a Cegléd tíz perces gólcsendjét és egy 0-5-ös szakasszal négy góllal elhúzott. A végjátékban hatalmasat harcolt a CKK SE, hét perc alatt hetet lőttünk és csak kettőt kaptunk, vezettünk, de egy másodperccel a végső dudaszó előtt betalált a Vác. Mindkét csapatban ott maradt a kérdés, hogy vesztettünk, vagy szereztünk egy pontot, de végül mindkét szurkolótábor  ünnepelte az övéit…

CEGLÉDI KK SE – VÁCI KSE 25 – 25  (12-12)

CEGLÉD: PALLAG – LÁSZLAI 4, JUHÁSZ 5, Borsos 3, GROBIVIC 6, Radovic, Radnic 5(3), Csere: Mojsilov (kapus), Hajdu, Szabó 2, Megyeri, Dávid, Tóth, Edző: Jakab László

VÁC: RÓZSAVÖLGYI – HOLPERT 6(2), Grbavac 4, Sakic 1, Törteli 2 ,Török, Kecskeméti, Csere: Ulicsinyi. (kapus), Koller 1, DAVIDOVIC 6, Ménfői 1, Tyiskov 2, Baláz 2, Edző: Skaliczki László

Cegléd, 750 néző. V: Bacs, Bóna

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2-1, 8. p.: 3-4, 14. p.: 6-5, 25. p.: 11-9, 37. p.: 15-15, 47. p.: 17-21, 54. p.: 19-22, 59.p.: 24-23

Kiállítások: 6, ill. 10 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2

MESTERMÉRLEG:

Jakab László: – Harcos mérkőzésen a nagy akarat nyögésbe ment át. Ahhoz gratulálok, hogy mínusz négyről feltudtunk állni, egy fault hiányzott a győzelemhez a vége előtt 10 másodperccel. Gratulálok a Vácnak, mert jó meccset játszottunk!

Skaliczki László: – Úgy nézett ki, hogy megnyertünk a két pontot, majd annak örültünk, hogy szereztünk egyet. Nagyon kiélezett mérkőzés volt, igazi kiesési derbi a részünkről. Örülök az egy pontnak, de jobb lett volna a kettő. Gratulálok!