A férfi kézilabda NB I 9. fordulójának csütörtöki mérkőzésén a Ceglédi KK SE hazai pályán fogadta az Eger csapatát. Mindkét gárdának fontos lett volna a győzelem, melyhez remekül védekeztek a felek, de a gólszerzés ma egyiküknek sem ment igazán, persze ebben sokat segítettek a kapusok is. Pallag és Stochl is remek napot fogott ki, 14-14 védést bemutatva. A találkozó végül döntetlennel zárult, ami inkább a vendégeknek kedvező, hiszen a Cegléd többször is vezetett 2-3 góllal, míg az Eger csupán a 4.percben állt nyerésre.

CEGLÉDI KK SE – EGER SBS ESZTERHÁZY 17 – 17 (11-9)

CEGLÉD: PALLAG – Lászlai 2, Borsos 2, Szabó B. 1, Juhász 1, PERISICS 7(3), Radovics 2, Csere: Mojszilov (kapus), Dávid, Radnic 2, Tóth K., Grbovics, Hódi, Edző: Nagy Károly

EGER: STOCHL – Szepesi 1, Kiss G., Bajorhegyi, Petro 4, Radojevics 1, Lezák 1, Csere: AFLITULIN 6(4), Szabó P. 1, Takács, Dobó 1, Füzi, Vaskó 2, Antl, Edző: Tóth Edmond

Cegléd, 650 néző. V: Bonifert, Oláh

Az eredmény alakulása. 4. perc: 1-3, 9. p.: 4-3, 18. p.: 9-6, 27. p.: 11-8, 37. p.: 12-12, 45. p.: 13-13, 48. p.: 15-13, 50.p.: 15-15, 56.p.: 16-16

Kiállítások: 8, ill. 2 perc

Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4

MESTERMÉRLEG:

Nagy Károly: – Óriási csata volt, mindkét csapat agresszívan és keményen védekezett. A támadójátékunk a lehetőségekhez képest is gyenge volt, hat, vagy hét ziccert hibáztunk és a végén még félhettünk ,hogy elveszítjük a meccset.

Tóth Edmond: – Igazságos döntetlen született, a második félidőben tényleg fej-fej mellett mentek a csapatok. Örülünk az egy pontnak, küzdünk tovább.