A férfi kézilabda NB I 11. fordulójában kedden a Mol-Pick Szegedet fogadta a Ceglédi KK SE. Bánhatja, aki nem a helyszínen, hanem az M4 közvetítésén követte a mérkőzést, mert a Ceglédi fiúk remek meccset játszottak a Szeged ellen. A telt ház előtt megrendezett találkozó igazi kapus párbajt hozott az első félidőben, Mojsilov és Sierra is parádés hárításokat mutatott. Kissé megilletődötten kezdett a Cegléd, amit a Szeged kegyetlenül kihasznált és a 11. percben már 1-7-es állást mutatott az eredmény jelző. A Ceglédi KK SE ezután magához tért, nem engedte jobban eltávolodni a nemrég a Barcelonát verő vendégeket, majd a második játékrészben még csökkenteni is tudták a különbséget és ezt a harminc percet 13-11-re meg is nyerték.

CEGLÉDI KK SE – MOL-PICK SZEGED 26 – 30 (13–19)

Cegléd, 850 néző. V: Sándor, Szikszay

CEGLÉD: MOJSILOV 1 – Lászlai 1, Grbovic 4, Juhász 1, Borsos 2, RADOVIC 4, Radnic 3, Csere: PERISIC 7(3), Dávid, Megyeri, Szabó 1, Tóth, Hódi 2, Imregi, Csapi, Edző: Nagy Károly

SZEGED: SIERRA – Kallman 4, Gorbok 5, Bánhidi 4, Skube 1, Buntic 4, RODRIGUEZ 6, Csere: Goncalves 1, Sigurmannsson 2(1), Blazevic, Zhitnikov 2, Gaber 1, Zubai, Balogh, Edző: Carlos Pastor

Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3, 11. p.: 1–7, 20. p.: 7-12, 25. p.: 10-16, 38. p.: 17-24, 45. p.: 21-25, 51. p.: 24-28

Kiállítások: 6, ill. 4 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1

Nagy Károly: – Felszabadultan játszottunk, a kezdeti elfogódottság után nagyot harcoltunk. Látszott, hogy a Szeged egy komoly meccsen van túl, mi alapvetően jól kiszolgáltuk a közönségünket.

Carlos Pastor: – Nehéz játszani egy vasárnapi kemény BL mérkőzés után. Jól kezdtünk, sok góllal is vezettünk, már az első félidőben eldönthettük volna meccset, de az a legfontosabb, hogy sérülés nélkül nyertünk és készülhetünk a következőre.