A Ceglédi VSE labdarúgó csapata kedden ideiglenes otthonában, Albertirsán játszotta Magyar Kupa 1/8 döntőjének első mérkőzését, melyen 1-0 arányú vereséged szenvedtek a vendég DVTK-tól. A visszavágót március 1-jén Mezőkövesden rendezik. A cegledfoci.hu tudósítása:

Az év első tétmérkőzésére készült a csapat a szombatról elhalasztott Magyar Kupa mérkőzésen. A Diósgyőr elleni párharc első mérkőzésén nyolc új játékossal állt fel a kezdőcsapatunk. A kellemetlen talajú pályán nehezen indult a mérkőzés, mind két csapat pontrúgások után tudott csak veszélyeztetni. Az első nagyobb helyzet aztán előttünk adódott, Albert vezette rá a védelemre a labdát veszélyesen, majd távolról jó erővel a jobb kapufa irányába lőtte a labdát, de Antal nagyot védett. Az első félidőben összességében elmondható, hogy a vendég csapat dominált, előttünk adódtak inkább lehetőségek, de ezek is leginkább pontrúgások után. A 26. percben sajnos pont egy pontrúgás után jutott Ugrai elé a labda, aki a kapuba lőtte azt. A bal oldali szabadrúgást egy szerencsétlen szituáció előzte meg, ugyanis a párharc során Fürjes a földre került és esés közben a kezét érte a labda. Kár volt érte, ugyanis ezen kívül egy helyzete volt csak a vendégeknek az első félidőben, ahol ismét Ugrai volt a főszereplő, de a tizenhárom méterről leadott lövését Mursits látványos mozdulattal védeni tudta.
A második félidő ugyan rögtön egy Elek lövéssel kezdődött, ami elkerülte a kaput, de ettől függetlenül jobban játszottunk ebben a játékrészben, mint ellenfelünk. A félidő nagy részében többet birtokoltuk a labdát, amikor pedig a vendégeknél volt, akkor veszélyes ellentámadásokat tudtunk vezetni Albert, Fröhlich, Tóth, majd Peres révén. Több lehetőségünk volt a második játékrészben, mint a DVTK-nak, de sajnos ezek csak lehetőségek maradtak, Antalnak nem kellett komolyabban védenie és gólt sem tudtunk szerezni. Ennek eredményeként sajnos egy gólos hátránnyal utazhatunk, majd a visszavágóra, de elmondható, hogy a csapat maximálisan helyt állt NB I-es ellenfele ellen.

Cegléd: Mursits – Fürjes, Preklet, Farkas, Nagy – Albert Á., Takács, Fröhlich – Tóth, Karacs, Tihanyi
Cserék:Tihanyi  helyett Peres, Karacs helyett Szabó, Fröhlich helyett Asztalos

Nagy Mihály vezetőedző: Gratulálok a Diósgyőrnek, egy pontrúgásból megtudtak verni minket. Azt gondolom, hogy amit lehetett ezen a talajon, azt a két csapat maximálisan megtette és egy jó mérkőzést játszottunk. Ami nagyon pozitív, hogy akcióból nem dolgozott ki helyzetet a Diósgyőr, pontrúgásból pedig nálunk magasabban jegyzett csapatok is nehezen oldják meg a védekezést. Nagyon hasznos volt számunkra ez a mérkőzés, hiszen először játszottunk füves pályán az idei évben. Ez fontos volt, hiszen ezzel a mérkőzéssel is a SZEOL elleni, nagyon fontos bajnoki nyitányra készültünk.