Hétvégén rendezték a serdülő és diák II-es szabadfogású országos bajnokságot amely egyben a korosztályok utolsó versenye volt. A serdülök szombaton a ESMTK Kruj Iván Sportcsarnokában, a diák II-sek vasárnap a tatabányai Városi Sportcsarnokban léptek szőnyegre a bajnoki címekért. A Ceglédi VSE TS Integral birkózói mind a két napon képviseltették magukat a bajnokságokon. Szombaton a serdülők szép sikereket értek el, mivel öten is a dobogósok között végeztek. Kecskeméti Dávid és Kovács Árpád a bajnoki címet is megszerezte a 38 illetve 42 kg-ban. Mind a ketten remekül birkóztak egész nap és minden ellenfelüket tussal vagy technikai tussal legyőzve megérdemelten lettek a súlycsoportjuk bajnokai.
A bajnoki címhez legközelebb Török Tamás állt még, de  az 50 kg döntőjében 4-0-ás vezetésnél a vége előtt 10 másodperccel hibázott és az ellenfele kiegyenlített. Így az utolsó akcióval az ellenfele nyerte a mérkőzést és a bajnoki címet is, A ceglédiek az öt éremmel és két pontszerző hellyel a csapatverseny 3. helyén végeztek a Dorog és a házigazda ESMTK mögött.