A Magyar Birkózó Szövetség a hagyományoknak megfelelően idén is Szombathelyen rendezte a kötöttfogású Magyar Nagydíjat a hétvégén. A Polyák Imre emlékversenyen 22 ország közel 150 birkózója lépett szőnyegre az Arena Savariában. A Ceglédi VSE TS Integral két versenyzője Lőrincz Tamás és Kozák István a 66 kg-os súlykategóriába mérlegelt, ahol összesen 27 induló volt. Lőrincz Viktor kétszeres világbajnoki bronzérmes versenyzőnk a versenyt megelőző edzőtáborban kisebb borda sérülést szenvedett,  emiatt kénytelen volt kihagyni a megmérettetést.
Lőrincz Tamás háromszoros Európa-bajnok, világbajnoki bronzérmes és olimpiai ezüstérmes versenyzőnk első mérkőzésén a selejtezőben román ellenfelét magabiztos birkózással 9:0-ra technikai tussal múlta felül.  Kozák István Egyetemi és Főiskolai világbajnokunk szintén a selejtezőben lépett szőnyegre ahol 8:0 arányban kikapott a francia vetélytársától. Az EB-bronzérmes francia a negyed döntőben kikapott így Pisti számára befejeződött a verseny.
Tamás a nyolcaddöntőben a japán Tomohiro Inue-t verte 4:0-ra. A negyeddöntőben a szerb színekben versenyző Nemes Mátét másfél perc alatt verte 8:0 arányban technikai tussal. Az elődöntőben a taskenti világbajnokság aranyérmese a szintén szerb Davor Stefanek következett. Tamás a mérkőzést végig irányítva és vezetve nagyszerű birkózással múlta felül 9:3-ra világbajnok ellenfelét. A fináléban a litván, amerikai, francia és kínai versenyzőket legyőző lengyel David Karecinski következett. Tamás a döntőben is folytatta az akció dús birkózását és 7:0-ra verte lengyel ellenfelét. Ezzel megérdemelten szerezte meg a 66 kg aranyérmét. Az eredményhirdetésnél a Polyák család által a 66 kg győztesének felajánlott különdíjat is átvehette.