Sorozatunk hatodik részéhez érkezve Pap Ferencet a Ceglédi VSE birkózó szakosztályának vezetőjét kértük, foglalja össze az elmúlt évben elért sikereiket:

– 2016 egy újabb sikeres év volt a ceglédi birkózók számára ami abban is megmutatkozott, hogy a 2015. évhez képest a legtöbb mutatóban előre lépés történt. Az év végi összesítés alapján 2371 olimpiai pontot gyűjtöttek a ceglédi birkózók, szemben a 2015-ben megszerzett 1950 olimpiai ponttal. Ezzel az országos egyesületi rangsorban a 122 klub közül Cegléd a 3. helyen végzett az ESMTK és Dorog csapatai mögött.  Az országos bajnokságokon és diákolimpiákon megszerzett érmek számában is előre lépés történt. Míg 2015-ben összesen 66 érmet szereztek a ceglédi birkózók amiből 14 bajnoki cím volt, addig 2016-ban összesen már 78 érmet és ebből 28 volt bajnoki arany. Ezen kívül még 21 ezüst és 29 bronzérem is Ceglédre került. Magyar bajnoki címet szereztek felnőtt korosztályban Kozák István és Lőrincz Viktor kötöttfogásban. Junioroknál Horváth Csaba szabadfogásban. Kadettoknál kötöttfogásban Kecskeméti Dávid, Kecskeméti Krisztián és Szivák József, szabadfogásban Kecskeméti Dávid és Török Tamás, a lányoknál pedig Rehor Orsolya tudott diadalmaskodni. Serdülő korosztályban Szivák József kötött és szabadfogásban is nyerni tudott. A diákoknál kötöttfogásban Rafael Dániel, szabadfogásban Csiszár Márkó,  a lányoknál  Katona Andrea tudott az élen végezni.  Diákolimpiai bajnoki címet nyertek kötöttfogásban Rafael Dániel, Ujszászi Szabolcs, Kecskeméti Dávid, Szivák József, Dömök Péter, Deák Martin, szabadfogásban Katona Zoltán, Kecskeméti Dávid, Szivák József,  a lányoknál Rehor Orsolya. A veteránok is kitettek magukért, mivel Hengán Csaba és Apró Balázs mid a két fogásnemben bajnoki címet tudott nyerni súlycsoportjában. Csapatbajnokságokon minden korosztályban és fogásnemben szőnyegre léptek a ceglédiek, ahol szép eredmények születtek. A felnőtteknél az NB I. és NB II-es csapat is a 6. helyen végzett, ami azt jelenti, hogy az NB I-es csapat megőrizte az előző évi helyezését, viszont az NB II-es csapat három helyet javított 2015-höz képest. Utánpótlás csapat mind a két fogásnemben bronzérmes lett. A serdülő csapat kötöttfogásban 5., szabadfogásban 4. helyen végzett. A diák csapat az év eleji kötöttfogású csapatbajnokságon még 11., majd ősszel a szabadfogásban a 2. helyen végzett. A lányoknál hosszú évek óta először sikerült mind a két korosztályban rajthoz állni, ahol a diákok a 6., az utánpótlás csapat pedig a 7. helyet szerezte meg. A világversenyeken is minden korosztályban volt ceglédi versenyző. A kadetoknál kötöttfogásban Kecskeméti Dávid, Török Tamás, Kecskeméti Krisztián és Szivák József léphetett szőnyegre az Európa Bajnokságon. Mivel ettől az évtől minden ország súlyonként két főt indíthatott, így nagyon sűrű mezőnyben kellett helyt állniuk. Kecskeméti Dávid 15., Török Tamás 15., Szivák József a 27. és Kecskeméti Krisztián a 28. helyen végzett. A junioroknál Horváth Csaba és Kecskeméti Ferenc képviselhette Magyarországot. Horváth Csaba Európa-bajnoki 5. és Kecskeméti Ferenc 19. helyezett lett. A  felnőtteknél Lőrincz Tamás és Lőrincz Viktor képviselte hazánkat. Az év folyamán mind a ketten több nemzetközi versenyt is megnyertek. Tamás a magyar, horvát és a spanyol nagydíj mellett a nagybecskereki olimpiai kvalifikációs versenyt is megnyerte az elmúlt évben. Viktor a spanyol nagydíjon első és a lengyel nagydíjon harmadik lett 2016-ban  Az Európa bajnokságon csak Viktor indult, aki végül 7. helyen végzett. A riói olimpián mind a ketten szőnyegre léptek, de a botrányos bírói ténykedésnek köszönhetően mind a ketten elmaradtak a várakozásoktól. Viktor nagyszerű birkózásának köszönhetően így is az 5. helyen tudott végezni. Sajnos Tamás „furcsa” bírói ítéleteket követően az első fordulóban vereséget szenvedett a koreai versenyzőtől, aki a következő fordulóban szintén kikapott így a 16. helyen végzett. Az országos bajnokságokon a bajnoki címet szerzet versenyzőkön kívül az alábbi versenyzők vették ki a részüket az érem termelésből: Józsa Attila, Mizsei Milán, Mizsei Ádám, Ujszászi Szabolcs, Rehor Levente, Komáromi Viktor, Fehér Marcell, Filus Erik, Tóth Levente, László Márk, Kovács Árpád, Mohella Flórián, Szuda Péter és Sárosi Tibor, valamint a lányoknál László Eszter, Mizsei Evelin, Józsa Viktória, Józsa Evelin és Rafael Tímea. Az elért eredményeket Kovács Béla, Pap Attila és Pap Ferenc edzők irányításával érték el a versenyzők.

Így összességében elmondható, hogy a ceglédi birkózás egy sikeres évet tudhat maga mögött.