Szombaton a Gál József Sportcsarnokban került megrendezésre a kadet és felnőtt kötöttfogású rangsorverseny, amely egyben Talapka Mihály, valamint Fábián Pál emlékverseny is volt. A két korosztályban összesen 131 birkózó mérlegelt. A kadetoknál 78, míg a felnőtteknél 53. A fiatalabbaknál természetesen jóval nagyobb volt a tét, hiszen ők a címeres mezért szálltak ismét harcba, a felnőtteknek azonban ez csak amolyan erőfelmérőnek felelt meg hiszen a szakág legjobbjai az olimpiai kvalifikációs versenyek miatt egy-két kivételtől eltekintve, nem álltak rajthoz, így a válogatottságba az eredmények nem számítottak bele.
A ceglédi olimpiai kvótás Lőrincz testvérek közül is csak Viktor lépett szőnyegre hazai közönség előtt. Három győztes mérkőzést követően a 85 kilogrammosok dobogójának tetejére állhatott fel a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes kiválóság.

A Ceglédi VSE TS Integral versenyzői közül a felnőtteknél öten, míg a kadetoknál tizenegyen végeztek a helyezettek között.
A Cegléd a kadet korosztály csapat versenyén 2. helyen végzett 45 ponttal az ugyancsak 45 pontos Dorog mögött. A csapat verseny első helyét a több első helyezés döntötte el a Dorog javára.
5.  Szűcs Péter
A kadet verseny mellett a Magyar Birkózó Szövetség a junior 55 kg-ban kötöttfogású válogatót írt ki, mivel a válogatottságra esélyes három versenyzőből két versenyző az elmúlt válogatókon a sorsolás szeszélye miatt elkerülte egymást. A válogatottságért hárman szálltak harcba köztük a Ceglédi VSE TS Integral versenyzője Kecskeméti Ferenc. A végső sorrend körmérkőzés alapján dőlt el. Feri először az ESMTK versenyzőjével csapott össze és 8:3 arányban pontozással nyert. A folytatásba az Érd versenyzőjét verte tussal az első menetben. Így véglegessé vált, hogy ebben az évben Ö utazhat a korosztály világversenyeire.
Ugyanezen a napon a  Kurucz Testvérek Emlékverseny keretein belül Karcagon küzdhettek meg a diák I-es korosztály birkózópalántái a 2016. évi kötöttfogású országos bajnoki címeiért. A színvonalas megmérettetésen 51 egyesület, 177 versenyzője képviseltette magát, akik 14 súlycsoportban küzdhettek meg az aranyérmekért.A Ceglédi VSE TS Integral tíz versenyzővel képviseltette magát a bajnokságon. A ceglédieknek egy bajnoki cím mellet egy ezüstérem és egy ötödik hely jutott ezen a napon. Rafael Dániel két technikai tus majd a döntőben egy kétvállas tus győzelem után, megérdemelten lett a 29 kg országos bajnoka.