Keszthelyi Luca az idei évi sportteljesítménye alapján ismét megkapta a Pest megye Önkormányzata által adományozott Pest megyei sportdíjat. A díjátadásra Budapesten a  Megyeháza dísztermében került sor, ahol  15 kategóriában kaptak díjat az idei legjobbak. Luca  „ Az év legjobb Pest megyei diáksportolója általános iskolai korosztályban”  sportdíjat.

A díjátadásról készült videót itt lehet megnézni:

Luca 2017. évi eredményei figyelemre méltóak. Az idén már 4-szeres magyar bajnok lett magasugrásban, ötösugrásban és négypróbában szabadtéren és fedett pályán. Két nemzetközi versenyen szerepelt és nyert tavasszal Dortmundban a Budapest válogatott színeiben  magasugrásban 160 cm-rel, nyáron pedig Varsóban a magyar diák válogatottal nyert magasugrásban 167 cm-rel, ami új korosztályos magyar magasugró csúcs. A diákolimpián nyáron Székesfehérvárott  magasugrásban 163 cm-t ugorva diákolimpiai bajnok lett, megjavítva a régi diákolimpiai csúcsot, ami 160 cm volt.