Ifjúsági és Serdülő Nemzetközi Asztalitenisz Verseny. Csehország, Hodonin

Az ifjúsági versenyszámmal „melegített” Máté ahol erős csoportba került végül 4 ből a 3.. lett egy győzelemmel úgy hogy az első kiemelt indiai játékos ellen komoly esélye volt nyerni.
A serdülő csapatversenyek során egy  sima győzelem az ukránok egy vereség a Belgáktól de csak az első jutott tovább. A párosok során álltunk a legközelebb az éremhez.A 8 közé jutásért a későbbi döntős Horvát párostól döntő játszma 13:11 maradt alul az Ócsai M-Huzsvár E duó.
96 induló volt a serdülő egyéniben igen erős mezőnnyel. A világ legjobbjai játszottak, az európai országokon túl Kína,Japán,India és Oroszország is képviseltette magát a versenyen.
Máté főtáblásként kezdett és két remek győzelmet is szerzett lengyel, majd horvát riválisa felett, majd az európai ranglista 4.helyén álló Cseh versenyzőtől kapott ki 3:1 arányban és 16 között legjobb magyar szereplőként zárta a versenyt.